Aleksandrs Vlaho. Foto: Raitis Supe

Piedāvājam Jums ”Riga” FC galvenā trenera asistenta Aleksandra Vlaho un ”Jelgavas” komandas galvenā trenera Ravila Sabitova komentārus pēc rīdzinieku izcīnītā panākuma (1:0) Latvijas čempionāta 4. kārtas spēlē.

Aleksandrs Vlaho, ”Riga” FC galvenais treneris: “”Jelgava” spēlē fiziski, agresīvi, ar daudzām divcīņām. Pirmajās 15-20 minūtēs mūsu puiši spēlēja, kā bijām runājuši, bet tad 5-10 minūtes pārsvars bija “Jelgavai”. Iesitām labu golu no standartsituācijas. Tad radās problēma ar to, ka, iespējams, labākais futbolists Fedorčuks guva savainojumu. Puslaika izskaņā traumu guva arī Vaščuks un pārtraukumā piespiedu kārtā nolēmām mainīt spēles stilu, jo divi labākie spēlētāji bija savainoti.

Zinājām, ka “Jelgava” otrajā puslaikā izdarīs lielu spiedienu. Likām uzsvaru uz lielāku bumbas kontroli un Deivīsu no malas pārcēlām uz vidu, jo viņš ir ātrāks nekā pretinieku centra aizsargi. Gribējām gūt otros vārtus, lai izbeigtu intrigu. Iespējas arī radās. Vidū, kur bija daudz divcīņu, uzvarējām daudz otro bumbu. Tagad divas spēles pēc kārtas esam uzvarējuši ar rezultātu 1:0.”

Tāpat Vlaho izskaidroja situāciju par tiem futbolistiem, kuri spēlē pret ”Jelgavu” piedalīties nevarēja: “Māliņam angīna, vīruss. Traumas ir arī Maslačam un Lemajičam, ilgāku laiku Zjuzinam. Šodien sarakstam pievienojās Fedorčuks un Vaščuks, saraksts ir garš.”

Ravils Sabitovs, ”Jelgavas” galvenais treneris: “Ar kalendāru mums nav paveicies – pirmās piecas spēles pret titula pretendentēm. Negatīvi ir tas, ka zaudējumi slikti ietekmē komandu psiholoģiski. Uzbrūkošajās darbībās redzēju nervozitāti, tāpat bija kļūdas piespēlēs – neredzēju to pirmajos mačos pret “Spartaku” un “Ventspili”. Tas ir psiholoģijas jautājums un mums visgrūtāk būs to pārvarēt. Uzvaras stiprina psiholoģiju, dod pārliecību, zaudējumi rada diskomfortu, katra nākamā kļūda zemapziņu ietekmē vairākkārtīgi. Spēle bija interesanta, validolīga. Mūsu slimība ir laist vārtus no standartiem, arī šodien.”

”Riga” FC nākamo Latvijas futbola Virslīgas spēli aizvadīs 29. aprīlī, kad viesos paredzēta spēle ar ”Ventspili”. Olimpiskā centra ”Ventspils” dabīgā zālāja laukumā spēle sāksies pulksten 19:00.