Aleksandrs Vlaho un Gatis Ērglis. Foto: Jeļizaveta Iļjina

Piedāvājam Jums ”Riga” FC galvenā trenera asistenta Aleksandra Vlaho un ”Valmiera Glass ViA” komandas galvenā trenera Gata Ērgļa komentārus pēc rīdzinieku 6:1 uzvaras Latvijas futbola Virslīgas 6. kārtas spēlē, pirmo reizi šosezon spēlējot uz Skonto stadiona dabīgā seguma laukuma.

Aleksandrs Vlaho, ”Riga” FC galvenā trenera asistents: “No sākuma futbolisti darbojās nervozi, jo pēc iespējas ātrāk vēlējās gūt vārtus. Tas nav viegli izdarāms. Tomēr galu galā rezultātu atklājām, tad sekoja otrie vārti un futbolisti atbrīvojās, sāka spēlēt bez spiediena. Jā, trīs vārti bija no standartiem ar galvu, taču kopumā sešus vārtus gūt nav tik vienkārši. Spēlētāji parādīja vēlmi to izdarīt. Beigās pieļāvām vienu kļūdu, kas maksāja vārtus – par to neesam priecīgi. Bija tālā piespēle no 60-70 metriem, ar ko netikām galā, bet vēlos apsveikt savu komandu ar izcīnīto uzvaru.

Valmieras komandas spēli bijām izanalizējuši. Zinājām komandas vājās vietas, kuras arī centāmies izmantot spēlē. Vairāk uzbrukām caur kreiso malu, caur kuru izveidojām daudz momentu. Valmierai ir divi trīs futbolisti, kuru līmenis ir labāks nekā pārējiem spēlētājiem. Ja šī komanda spēlēs ar lielāku koncentrēšanos, tad arī varēs sasniegt labākus rezultātus.”

Gatis Ērglis, ”Valmiera Glass ViA” galvenais treneris: “Ar pašatdevi apmierināts, ar rezultātu, protams, nē. Pirmajā puslaikā atdevām divus vārtus, lai gan pretiniekam bija arī daudz citu nerealizētu momentu. Otrajā puslaikā, ja nemaldos, ielaidām četrus vārtus no standartsituācijām – līdz šim kopā bija viens vai divi. Varbūt zaudējām koncentrēšanos, jo ielaidām trīs vārtus ļoti līdzīgā veidā.

Šajā spēlē nospēlēja faktors, ka tikai pirms divām dienām uzkāpām uz dabīgā zāliena – pretinieks siltajās zemēs nodzīvoja divus mēnešus, arī Ventspilī viņi spēlēja dabīgajā. Šodien laukums bija pamīksts un otrajā puslaikā kājas jau bija krietni smagākas.”

”Riga” FC nākamo spēli aizvadīs 12. maijā Jūrmalā, Slokas stadionā pret pēdējo divu gadu čempioni Jūrmalas ”Spartaku”. Spēles sākums paredzēts pulksten 15:00.