0:4 Portugālē, un Eirokausi beigušies

0:4 Portugālē, un Eirokausi beigušies

UEFA Konferences līgas trešās kārtas atbildes spēlē izbraukumā ar 0:4 piedzīvojām zaudējumu pret portugāļu "Gil Vicente" un noslēdza savu sezonu uz Eiropas skatuves.

Spēles ievadā abas komandas apmainījās ar straujiem uzbrukumiem, katrai pa reizei pietuvojoties pretinieku vārtiem. Mājinieku vārtos Ēndrū da Silva pārtvēra Duglasa Aureliu veikto zemo centrējumu. Savukārt Nils Puriņš noskatījās kā bumbu pāri vārtiem pārraida Frans Navarro.

Patiesi nopietni "Gil Vicente" savu komandu nācās glābt spēles piektajā minūtē, kad rīdzinieki ar viena pieskāriena piespēli uzbrukuma smailē izvirzīja Marselo Torresu, kur sitienu Brazīlijas vārtsargs spēja atvairīt. Vēl dažas minūtes vēlāk Endrū vēlreiz glāba savu vienību pēc Aureliu sitiena no distances. Pēc ļoti labām pirmajām 15 minūtēm "Riga" komandu piemeklēja liela neveiksme. Pēc pretinieku stūra sitiena, kā pēdējais spēlētājs pie tālā staba bumbu centās nospēlēt Glodi Ngondā. Kongo futbolists lika kāju bumbas ceļā un ievirzīja to savos vārtos, nostādot rīdziniekus iedzinējos ar 0:1. Īpaši sāpīgi ielaistie vārti bija tādēļ, ka aiz "Riga" aizsarga nebija pretinieku spēlētāju, kas būtu varējuši līdz bumbai tikt.

Ja vienus ielaistus vārtus par nonākšanu bezdibeņa malā vēl nevajadzēja uzskatīt, tad pirmā puslaika vidū Latvijas bagātākā kluba Eirokausu sezona strauji sāka tuvoties izskaņai. Pēc peruāņa Gustavo Dulanto zaudētās bumbas mājinieki noorganizēja strauju uzbrukumu, kura izskaņā Kevins Villodress veica apspēlēšanas manevru un raidīja bumbu vārtu apakšējā stūrī, sasniedzot portugāļiem labvēlīgo 2:0. Vienozīmīgi spilgtākais spēlētājs "Riga" rindās pirmajās 45 minūtēs bija Duglass Aureliu. Puslaika izskaņā "Riga" portugālim radās ļoti laba iespēja pēc mājinieku vārtsarga paslīdēšanas, tomēr Aureliu pēc aizsarga apspēlēšanas nodārdināja vārtu stabu.

Tā vietā, lai pirms puslaika izskaņas vienus vārtus atgūtu, "Riga" kompensācijas laikā ielaida arī trešos vārtus. Katastrofālu kļūdu pieļāva Ngondā, kurš ar rezultatīvu piespēli apgādāja pretinieku uzbrucēju Franu Navaro. Aizsarga piespēle bija par neprecīzu savam kolēģim un par vāju priekš vārtsarga Puriņa. Pirmais pie bumbas bija spānis, kurš ar vienu pieskārienu panāca jau 3:0.

Otrajā puslaikā ar kapteiņa apsēju laukumā nāca Jurijs Kendišs, kurš šos pienākumus pārņēma no Raivja Jurkovska. Baltkrievs spēlē iesaistījās ar noteikumu pārkāpumu, kas izsauca asas emocijas mājinieku rindās un laukumā sākās grūstīšanās. 15 minūtes līdz spēles beigām Glodi Ngondā nostiprināja savu mača sliktākā spēlētāja statusu. Malējais aizsargs nokārtoja "hat-trick" savos vārtos raidītai bumbai un pretiniekam atdotai rezultatīvai piespēlei pievienojot arī uz saviem vārtiem nopelnītu pendeli. 11 metru soda sitienu realizēja Navvaro, nostādot rīdziniekus aizmugurē ar četriem ielaistiem vārtiem (4:0).

Cīņas izskaņā Ranžels divreiz centās ar bumbu soda laukuma vidū apgādāt uz maiņu nākušo Armandu Pētersonu, kuram tomēr goda vārtus gūt Portugālē neizdevās. Kompensācijas laikā izdevība bija arī Ngondā, taču arī viņš nespēja sarūgtināt Endrū. Piekāpjoties ar četru vārtu starpību, "Riga" piedzīvoja savu smagāko zaudējumu Eiropas cīņu vēsturē. Tādējādi "Gil Vicente" dodas uz play-off kārtas cīņām pret nīderlandiešu "AZ Alkmaar", bet pēdējā Latvijas pārstāve uz Eiropas skatuves palikusi RFS, kas spēja gūt panākumu Maltā.

Izmantotie resursi:
www.sportacentrs.com