Rīgas derbijā zaudējums

Rīgas derbijā zaudējums

0:2 Rīgas derbijā! Daudz vārtu gūšanas iespēju palika neizmantotas! Veiksme šoreiz RFS  pusē! Strādāsim un uzlabosim savu spēli! Tagad izlašu pārtraukums!

Ja pirmajās desmit minūtēs kā viena, tā otra komanda demonstrēja ātru pāreju uzbrukumā un nekautrējās kontrolēt bumbu, tad pirmā puslaika turpinājumā nospiedošs pārsvars piederēja "Riga". Laukuma saimniekiem ar momentu izveidošanu gan neklājās pārāk labi - teju visi nāca pēc standartsituācijām.

Pirmais bīstami pa vārtiem desmitajā minūtē sita laukuma saimnieku kapteinis Stefans Paničs, kurš pēc centrējuma no labās malas sagaidīja bumbu pie tālā staba. Tomēr viņu iztraucēt paguva Vitālijs Jagodinskis, tādējādi Paničs sita pāri vārtiem. Nedaudz vēlāk pats Jagodinskis uzbrukumā sita ar galvu, taču viņa sitiens bija vēl neprecīzāks.

Redzams bija "Riga" čehs Jakubs Hora. Vispirms viņa sitienu no soda laukuma bloķēja Žiga Lipuščeks, bet vēlāk Hora ļoti bīstami izpildīja soda sitienu. Lai gan bumba atradās ieslīpi no vārtiem, čehs nebaidījās sist, un RFS vārtsargs Danilo Kučers glāba ar lielām grūtībām, bija pat "Riga" futbolisti, kuri uzskatīja, ka bumba jau paguvusi šķērsot vārtu līniju.

Arī otrā puslaika sākumā "Riga" piederēja liels pārsvars, bet mājiniekiem bumbas kontroli pārvērst taustāmā labumā neizdevās. Tikmēr RFS aizgāja un iesita. Pēc tālas piespēles Darko Lemajičs ar galvu nometa bumbu Jānim Ikauniekam, kurš iegāja soda laukumā, pārāk viegli apspēlēja Herdi Prengu un pēc tam izrēķinājās arī ar Robertu Ozolu - 1:0. Ikaunieks laukumā tobrīd bija pavadījis mazāk nekā desmit minūtes - 54. minūtē viņš nomainīja Artūru Zjuzinu, bet 62. minūtē atklāja rezultātu Rīgas derbijā.

Protams, pēc nonākšanas iedzinējos "Riga" spiediens uz pretinieku vārtiem mazāks nekļuva, turklāt 78. minūtē laukuma saimnieki ieguva vairākumu. Jau cīņas ievadā brīdinājumu saņēma Aleksandrs Solovjovs, un 78. minūtē viņš ielidoja gaisa divcīņā un vēlreiz savā priekšā ieraudzīja dzelteno kartīti, tādēļ bija spiests pamest laukumu. Tomēr "Riga" vairākumu neprata izmantot. Labākā iespēja bija Paničam, kurš no vārtu priekšas ar galvu aizsita gar pašu vārtu stabu.

Vēl vairāk - kompensācijas laikā RFS dubultoja pārsvaru. Emersons saņēma bumbu kreisajā malā, vienā pieskārienā tika garām Vladislavam Fjodorovam un ielauzās soda laukumā. Viņa sistā bumba pēc rikošeta no Vladimira Kameša lidoja pāri "Riga" vārtsargam Ozolam un piezemējās vārtu tīklā - 2:0 RFS triumfs Rīgas derbijā. Kompensācijas laiks bija notikumiem pilns, jo beigās vēl Kučers izvilka Marko Džurišiča tālšāvienu no devītnieka, pēc tam bumba tika izsista no vārtu līnijas.

Tādējādi 2018. un 2019. gada Latvijas čempionei "Riga" pārtrūka 14 uzvarēto spēļu sērija Virslīgā. Iepriekšējo reizi laukums bez uzvaras tika pamests 21. jūnijā pret Jūrmalas "Spartaku". Turnīra tabulā "Riga" pārsvars pret RFS sarucis līdz diviem punktiem. Virslīgā šosezon tiks aizvadīti trīs apļi.

Vārti: Ikaunieks 62', Emersons 90'+2
Noraidījumi: Solovjovs 78'
Brīdinājumi: Prenga, Šarpars, Nkololo - Solovjovs, Savaļnieks, Emersons, Šāričs
Riga: Ozols, Stuglis, Paničs, Brizola (Pedrinju 70'), Rugins, Fjodorovs, Prenga, Rožers (Mbombo 62'), Šarpars (Džurišičs 88'), Hora (Steniu 70'), Nkololo (Kamešs 70')
RFS: Kučers, Savaļnieks, Solovjovs, Šimkovičs (Sorokins 81'), Zjuzins (Ikaunieks 54'), Lemajičs, Lipuščeks, Emersons (Kuadio 90'+3), Strumija, Šāričs, Jagodinskis
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs