13. uzvara pēc kārtas!

13. uzvara pēc kārtas!

Latvijas čempionātā atkal uzvara. Skonto stadionā Latvijas futbola Virslīgas 16. kārtas šovakar ar rezultātu 5:2 uzvarējām "Tukums 2000/TSS". Pa diviem vāŗtiem guva Rožers un Kule Mbombo, bet vieni vārti Oļegam Laizānam! Trešdien spēlēsim viesos pret "Mettu"!

Rīdzinieki spēles rezultātu atklāja jau astotajā minūtē, kad pēc Džordana Nkololo piespēles vienatnē ar viesu vārtsargu Ivanu Baturinu izrāvās Rožers, Baturinam brazīlieti paklupinot un tiesnesim Aleksandram Golubevam nozīmējot uz 11 metru atzīmi. Pendelii pārliecinoši realizēja Oļegs Laizāns, kurš, trāpīja precīzi vārtu labējā augšējā stūrī - 1:0 "Riga".

Neilgi pēc tam gan tukumnieki bija ļoti tuvu, lai atgūtu līdzsvaru uz tablo, taču nigērietis Emeka Bazils izgājienā nespēja pārspēt Nilu Puriņu. Drīz vien rīdziniekiem izdevās viesus sodīt par izšķērdību un gūt arī otros, kā arī trešos vārtus - abās reizēs galvenais varonis bija brazīlietis Rožers. Sākumā 20. minūtē viņš no burzmas vārtu priekšā panāca 2:0, bet vēl pēc astoņām minūtēm izmantoja Dāvja Sanda Stroda kļūdu saspēlē ar Baturinu, raidot bumbu tukšos vārtos - 3:0.

Līdz puslaika izskaņai rezultāts vairs nemainījās. Savukārt pēc pārtraukuma laukumā aktivizējās "Tukums 2000", 48. minūtē viesiem plūcot pirmos augļus - pēc komandas biedra no labā flanga izdarītā centrējuma bumbai rezultatīvi pieslēdzās Bazils, kurš pārspēja Puriņu, samazinot rezultāta starpību līdz 1:3. Turpinājumā Bazilam no tuvas distances bija vēl viena lieliska izdevība pietuvināt tukumniekus līdz minimālam atstatumam, taču šoreiz Puriņš bija savā vietā, glābjot mājinieku komandu.

Viesu ofensīvu lielā mērā apslāpēja "Riga" ceturtie vārti, kurus ātrā uzbrukumā pēc Vladimira Kameša piespēles, ieraidot bumbu tukšos vārtos, guva uz maiņu nākušais Kulē Mbombo - 4:1. Atlikušajā vairāk kā pusstundā spēles temps būtiski palēlinājās, savas iespējas nerealizējot "Tukumam 2000" - Puriņš glāba pēc Stroda, Kristera Eduarda Švāna un Bazila sitieniem. Savukārt pretējā laukuma pusē īstajā vietā un laikā atkal bija Mbombo, kritienā panākot graujošu 5:1 un ar deviņiem rezultatīviem sitieniem izvirzoties Virslīgas labāko vārtu guvēju "topa" ceturtajā pozīcijā.

Cīņas izskaņā gan "Tukums 2000" piedzīvoja pozitīvu brīdi - kompensācijas laikā ar skaistu un netveramu sitienu Puriņu pārspēja uz maiņu nākušais 18 gadus vecais Kaspars Anmanis - 2:5. Tomēr šī epizode nemainīja to, ka "Riga" Virslīgā izcīnīja 13. uzvaru pēc kārtas.

Turpinājumā rīdziniekiem 26. augustā Daugavas stadionā Rīgā paredzēts pārceltais 15. kārtas duelis ar "Metta"

"Riga" - "Tukums 2000" 5:2 (3:0)
Vārti:
 Laizāns (11m) 9`, Rožers 20`, 28`, Mbombo 58`, 81` - Bazils 48`, Anmanis 90`+2.
Brīdinājumi: Džurišičs 33`, Kurakins 43` - Bogdaškins 42`.
Riga: Puriņš - Kurakins, Stuglis, Paničs, Pētersons (Fjodorovs 81`), Kurakins, Kamešs, Laizāns, Rožers (Hora 58`), Djurišičs (Šarpars 58`), Nkololo (Mbombo 46`), Žuniors (Brizola 58`).
Tukums 2000: Baturins - Bogdaškins (Ogundži 48`), Strods, Švāns, Penkevics, Skinderis, Ozols (Bečers 76`), Krautmanis (Jaunarājs-Janvāris 88`), Pems (Blumers 88`), Pilāts, Bazils (Anmanis 88`).
Galvenais tiesnesis: Aleksandrs Golubevs.