Andrejs Kovaļovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Skonto stadionā Latvijas futbola Virslīgas 18. kārtas ietvaros trīs zaudējumu sēriju pārtrauca ”Riga” FC, kas ar 4:0 apspēlēja ”Metta/LU”, visus četrus vārtus gūstot pēc lieliskām komandas kombinācijām. Pa vārtiem Andrejam Kovaļovam, Kasparam Gorkšam, Ērikam Punculam un Bogdanam Vaščukam. 21. augustā viesosimies pie RFS.

Pēdējās trīs spēlēs ”Riga” FC bija piedzīvojusi zaudējumus, kā rezultātā noslīdēja uz ceturto vietu turnīra tabulā. Slavišas Stojanoviča vadībā divas nedēļas komanda aktīvi strādāja, lai mainītu savu spēles stilu un spētu iepriecināt līdzjutējus ar vairāk gūtiem vārtiem. Šajā sezonā pret ”Metta/LU” bija nospēlējuši divus mačus, uzvaras nespējot izcīnīt – 2:2 un 0:0. Diskvalifikācijas dēļ šo spēli izlaida Oļegs Laizāns, bet savainojums Darko Lemajičam.

Jau pašā spēles sākumā ”Riga” ieguva izteiktu pārsvaru bumbas kontrolē, un drīz vien izveidoja pirmo vārtu gūšanas momentu – labajā malā lieliska saspēle Oļegam Timofejevam un Andrejam Kovaļovam, kam sekoja centrējums soda laukumā, bet Romāns Mickevičs ar galvu bumbu sita pa vārtu stabu. Arī turpinājumā rīdziniekiem bija liels pārsvars, un bija jūtams Stojanoviča darbs treniņos – komanda brīžiem spēlēja patiešām interesantu un kombinacionālu futbolu.

23. minūtē arī pirmie vārti – Minori Sato un Bogdana Vaščuka ātra saspēle, pēc tam piespēle uz otru malu, un Kovaļovs vienā pieskārienā sita bumbu vārtu tīklā (1:0). Taisnības labad gan jāsaka, ka viena izcila iespēja bija arī pretiniekiem, kad soda laukumā pa kreiso malu ielauzās Vladislavs Fjodorovs, kurš izpildīja asu piespēli tālāk un no tuvas distances bumbu pāri vārtiem trieca Dāvis Indrāns. Pēdējo vārtu puslaikā vienalga teica ”Riga” – treniņos daudz atstrādāta standarsituācija, kuras noslēdzošajā daļā Vitālijs Smirnovs bumbu nometa vārtu priekšā, un mirkli vēlāk tīklā to pārvirzīja kapteinis Kaspars Gorkšs, tādējādi pēc 45 minūtēm 2:0 pārsvars.

Otro puslaiku ļoti labi iesāka ”Metta/LU”, kas izveidoja dažus patiešām labus momentus, bet visās situācijās lieliski vārtos darbojās 2. apļa labākais jaunais futbolists Vladislavs Kurakins. 66. minūtē mūsējie izveidoja lielisku ātro pretuzbrukumu, un Ēriks Punculs no tuvas distances bumbu vārtos raidīja ar galvu (3:0), padarot pārsvaru vēl komfortablāku. 78. minūtē kārtējo kombināciju iesāka Ivans Jeņins, kurš no savas laukuma puses aizskrēja līdz pretinieku soda laukumam, piespēlēja Bogdanam Vaščukam, un igaunis uzreiz trieca bumbu vārtu devītniekā (4:0).

21. augustā 19. kārtas spēlē Arkādijas stadionā Rīgā galvaspilsētas derbijā trešo reizi sezonā mēģināsim uzvarēt RFS. Mača sākums pulksten 19:00.