Ivans Lukjanovs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Skonto stadionā Rīgā kārtējo uzvaru izcīnīja ”Riga” FC, kas Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē izveidojām daudzus vārtu gūšanas momentus, guva trīs vārtus un ar rezultātu 3:1 pieveica Jūrmalas ”Spartaku”. Pa vārtiem Štefanam Paničam, Denisam Rakelam un Armandam Pētersonam.

Gan ‘’Riga’’ FC, gan Jūrmalas ‘’Spartaks’’ Latvijas kausa izcīņas turnīru uzsāka ar astotdaļfināla barjeru – rīdzinieki droši ar 2:0 sagrāva vienu no 1. līgas spēcīgākajām komandām ‘’Super Nova’’, kamēr jūrmalnieki viegli ar 7:1 sagrāva pēc spēka trešās līgas vienību ‘’Ghetto/Gvatar’’. Latvijas futbola Virslīgas turnīrā šosezon abās tikšanās reizēs mūsējie bija uzvarējuši, pie tam abos mačos ar minimālu pārsvaru 1:0.

Šo spēli izlaida ‘’Riga’’ FC kapteinis Vladimirs Bajenko, kurš ir nedaudz apslimis, tāpēc šoreiz nolēmām neriskēt ar ukraiņa veselību. Jau ar spēles pirmajām minūtēm mājinieki ieguva bumbas kontroli un veidoja savus uzbrukumus. Līdz pirmajiem vārtiem ilgi nebija jāgaiga – spēles 15. minūtē Deniss Rakels izpildīja standarsituāciju, bumba nonāca soda laukumā, tur izveidojās haoss, un izveicīgākais vārtu priekšā bija serbs Štefans Paničs, kurš pārvirzīja bumbu vārtu tīklā – 1:0.

Arī pēc tam pārsvars spēles ziņā piederēja rīdziniekiem, taču savu momentu puslaika vidusdaļā sagaidīja arī pretinieki, kad praktiski vienatnē pret vārtsargu izskrēja Stīvens Smits, bet sita nedaudz garām vārtu tālajam apakšējam stūrim. Jāsaka, ka pirmajā puslaika pretinieku iespējas veidojās pēc mūsējo nevajadzīgām kļūdām. Pie Jevgeņja Ņerugala vārtiem izveidojām vēl dažus pusmomentus, taču pietrūka precīzu noslēdzošo sitienu, kā rezultātā pēc 45 minūtēm bijām vadībā ar 1:0.

Otrā puslaika sākumā laba iespēja bija Ivanam Lukjanovam, kurš pirms vārtsarga nedaudz par tālu atlaida bumbu, kā rezultātā pēc tam gūt vārtus bija sarežģīti, un Ņerugals viesus glāba. 58. minūtē noorganizējām izcilu uzbrukumu, kura noslēgumā Tjagu Primau piespēlēja Denisam Rakelam, kurš apstrādāja bumbu un ietrieca to vārtu tālajā devītniekā! Turpinājumā labas iespējas bija Primau un Rakelam – vienā gadījumā glāba vārtsargs, bet Deniss sita nedaudz garām.

Izskaņā izcilu iespēju neizmantoja arī Darko Lemajičs, par ko vēlāk viesi mūs sodīja – pēc standartsituācijas ar galvu bumbu vārtos raidīja Mārcis Ošs, un spēles 88. minūtē rezultāts kļuva 2:1. Atlikušo spēles daļu nospēlējām uzmanīgi, un izskaņā pēc Rakela piespēles no vārtu priekšas punktu spēlei pielika uz maiņu iznākušais Armands Pētersons – 3:1 un vieta kausa pusfinālā.

Nākamo spēli ‘’Riga’’ FC aizvadīs Latvijas futbola Virslīgas turnīrā, 12. augustā Daugavas stadionā Rīgā viesojoties pie ‘’Metta/LU’’ futbolistiem. Savukārt pretiniekus kausa pusfinālā uzzināsim jaunnedēļ.