Aleksandrs Vlaho. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Piedāvājam Jums ”Riga” FC galvenā trenera asistenta Aleksandra Vlaho un ”Metta/LU” galvenā trenera Andra Riherta komentārus pēc mūsu komandas izcīnītās uzvaras (1:0) 3. kārtas spēlē.

Aleksandrs Vlaho, ”Riga” FC galvenā trenera asistents: “Mums bija ļoti grūta nedēļa, jo pirmās divas spēles zaudējām – Liepājā ielaidām 93. minūtē, pret RFS 93. minūtē nerealizējām 11 metru soda sitienu. Tāpēc saprotams, ka futbolisti bija motivētāki, un viņi šodien parādīja raksturu. Pirmais puslaiks bija ļoti labs – būtiska bumbas kontrole, gūti vārti un vēl dažas iespējas gūt vārtus.

Zinājām, ka spēlējam pret ļoti jaunu komandu ar talantīgiem un meistarīgiem futbolistiem, kuri otrajā puslaikā mēģinās atspēlēties – varu tikai apsveikt viņus par veidu, kā viņi spēlēja, ne brīdi nepadodoties. Mums otrajā puslaikā bija trīs vai četras iespējas gūt otros vārtus un izbeigtu intrigu, taču to nepaveicām un beigās mājiniekiem bija pusmoments, lai rezultātu izlīdzinātu. Labi, ka uzvarējām, jo vēl pirms mača zinājām, ka būs grūti laukumā, kura izmēri mazi, bet segums sauss un attiecīgi lēns.

Ar vadību bija normāla sapulce, viņi sniedza atbalstu mums, personālam, futbolistiem. Viņi ir normāli futbola ļaudis, kuri skatās futbolu un saprot, ka, piemēram, Liepājā nezaudējām kaut kādu taktisku kļūdu dēļ. Tur bija individuālas kļūdas, savukārt pret RFS nerealizējām pendeli – domāju, runa ir par veiksmes trūkumu. Vadība tic mūsu darbam, mums bija labs gatavošanās posms. Mums ir padevies grūts sākums, bet, domāju, nākotnē būs labāk.”

Andris Riherts, “Metta/LU” galvenais treneris: “Spēle pirmajā puslaikā no abu komandu puses bija miegaina, bez lieliem pavērsieniem. Veiksmīgs Pētersona sitiens ar purngalu devītniekā principā izšķīra spēli. Skaidrs, ka mēs tikai 88. minūtē izveidojām vienīgo momentu, kas reāli varēja novest pie vārtu guvuma. Taču arī tāds moments ir jāprot sagaidīt un jāmēģina pavērst spēli mums par labu. Paldies futbolistiem par pašatdevi, jo tikai ar meistarību, kas viņiem bijusi tikai jauniešu līmenī, šādu pretinieku neapspēlēt. Tā ir vērtīga pieredze. Jāpieliek gan fiziskais spēks, gan mentāli jābūt gataviem un, protams, vajag sisties līdz pēdējai minūtei.”

21. aprīlī Olaines stadiona mākslīgā seguma laukumā ”Riga” FC uzsāks Latvijas futbola Virslīgas 4. kārtas spēli pret ”Jelgavas” futbolistiem.