Vladislavs Kurakins. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Skonto stadionā ”Riga” FC aizvadīja svarīgāko spēli kluba pastāvēšanas vēsturē. Latvijas kausa izcīņas finālā pret ”Ventspili” otrajā puslaika komanda nonāca iedzinējos ar 0:1, papildlaikā panāca 2:1 pārsvaru, ko izlaida un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pēcspēles sitienu sērijā…

Šogad Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā ar 3:0 pieveicām ”Daugavpili”, pēc kā bija jāaizvada divas spēles pret Jūrmalas ”Spartaku”. 2:0 un 2:1 uzvaras mūsējiem deva vietu finālā. ”Ventspils” pa ceļam līdz finālam pieveica ”Liepāju” (3:0) un RFS (0:0 un 1:0), sasniedzot devīto kausa finālu kluba vēsturē. Virslīgas 2. kārtā komandas bija izspēlējušas bezvārtu neizšķirtu, bet šīvakara spēlei jau bija augstāka likme – vieta Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā.

Jau pašā spēles sākumā pie ”Ventspils” vārtiem izveidojās bīstama situācija – Ērika Puncula sitiens no soda laukuma robežām tika bloķēts, pēc tam bumba nonāca vārtu priekšā pie Ivana Jeņina, izcila pozīcija, taču arī šo sitienu ventspilnieki bloķēja. Puslaika turpinājumā laukumā bija vērojama visai piesardzīga spēle no abu komandu puses. Ne Andrejam Pavlovam, ne Vladislavam Kurakinam pirmajā nogrieznī komanda nebija jāglābj. Izskaņā nedaudz vairāk bumbu kontrolēja rīdzinieki, bet bez draudīgiem sitieniem pa vārtiem, tādējādi pēc 45 minūtēm visai loģisks 0:0.

Otro puslaiku mūsējie iesāka aktīvi – no 30 metriem labi uzsita Oļegs Laizāns, pēc tam bija nervozitāte ventspilniekiem veidojās pēc mūsu stūra sitieniem – diemžēl atkal bez bīstamiem sitieniem. 54. minūtē izcilas ātruma īpašības nodemonstrēja Ajeguns Tosins, un ”Ventspils” izvirzījās vadībā ar 1:0. Uzreiz pēc tam mūsējie ieguva iniciatīvu, un 62. minūtē panāca vēlamo – pēc centrējuma no labās malas ar galvu precīzi sita Valērijs Šabala, liekot gavilēt visiem galvaspilsētas kluba līdzjutējiem – 1:1.

Arī pēc tam izteikta bumbas kontrole piederēja rīdziniekiem – vienā no momentiem lieliski pa kreiso malu rāvās Hizirs Apajevs, sekoja piespēle gar vārtiem, bet līdz bumbai neaizsniedzās Ēriks Punculs. ”Ventspils” mēģināja atbildēt ar pretuzbrukumiem, taču pietrūka asuma, un mūsējie demonstrēja labu disciplīnu. Tuvojoties pamatlaika beigām, spriedze tikai auga – ļoti labu vārtu gūšanas momentu vairs nebija, un 90 minūtes noslēdzās ar neizšķirtu 1:1, kas nozīmēja, ka jāspēlē papildlaiks.

Ilgāku laiku bija jāgaida līdz pirmajam momentam papildlaikā, un 102. minūtē Apajevs atkal izrāvās pa kreiso malu, sekoja piespēle gar vārtiem, un Ēriks Punculs panāca 2:1 pārsvaru. Pēc zaudētajiem vārtiem ar lielu sparu uz priekšu devās viesi, kamēr mājinieki vairāk lika uzsvaru uz aizsardzību. 119. minūtē labā sitiena pozīcijā bumbu saņēma Artjoms Vaskovs, kurš sita bumbu vārtu tālajā devītniekā, izraujot kurzemniekiem pēcspēles sitienu sēriju – 2:2.

Pēcspēles sitienu sērija bija maksimāli dramatiska un nonāca līdz astotajai sitienu sērijai, kurā Ņikita Koļesovs sita precīzi, bet Antonija Černomordija sitiena virzienu uzminēja pretinieku vārtsargs Andrejs Pavlovs, kā rezultātā ”Ventspils” izcīnīja laimīgu uzvaru un atstāja rīdziniekus bez tik ļoti kārotās trofejas.