Latvijas kausa astotdaļfināla barjeru veiksmīgi pārvarējusi ”Riga”, kas Preiļu novada stadionā aptuveni 600 skatītāju klātbūtnē ar rezultātu 5:0 pieveica vietējo Preiļu BJSS komandu. Pa vārtiem guva Ēriks Punculs, Daniils Turkovs, Bogdans Vaščuks, Andrejs Kovaļovs un Oļegs Laizāns.

2017. gada Latvijas kausa izcīņā Preiļu BJSS futbolisti jau bija paspējuši aizvadīt divas spēles un abās izcīnīja graujošas 6:0 uzvaras, pieveicot ”Traktora” un ”Pļaviņu” vienības. ”Riga” FC savukārt Latvijas kausu uzsāk tieši ar astotdaļfināla barjeru. Svētdien komanda pēc kopīgām brokastīm devās uz vienu no Latgales skaistākajām pilsētām Preiļiem, kur mūsējos sagaidīja patīkami laikapstākļi un itin daudz skatītāju mājīgajās tribīnēs.

Latgales burvību šoreiz vēl baudīt nedevās Džordže Šušnars, Milans Vušurovičs un Darko Lemajičs – līdz šo spēlētāju debijai vēl nedaudz jāpagaida, kamēr tiks sakārtoti visi nepieciešami dokumenti. Mača pirmajās desmit minūtēs Preiļu spēlētāji pārsteidza daudzus – milzīga enerģija un azarts pāris reizes ļāva tikt līdz Vladislava Kurakina vārtiem un pat izdarīt trīs sitienus. Turpinājumā pretinieki nosēdās zemāk, un 16. minūtē arī guvām pirmos vārtus, kad pēc centrējuma no labās malas ar galvu tuvajā stūrī iesita Ēriks Punculs – 1:0.

Arī pēc tam ik pa brīdim mājinieki aktīvi centās doties uz priekšu, tomēr daudz darba vārtos Kurakinam vairs nebija. Pēc ilgstošiem mēģinājumiem ”Riga” guva arī klātienē sabraukušo mūsu līdzjutēju lūgtos otros vārtus – Andreja Kovaļova centrējums no labās malas, un Daniils Turkovs savā stilā uzreiz no gaisa trāpīja bumbu vārtu stūrī (2:0). Piecas minūtes vēlāk punktu puslaikam pielika Bogdans Vaščuks, kurš pēc vēl viena Kovaļova centrējuma efektīgi sita vienā pieskārienā (3:0).

Uzreiz ar otrā puslaiku ievadu spēlē iesaistījās japānis Minori Sato un Romāns Mickevičs. Abi puslaiki darbojās ar lielu enerģiju, un 56. minūtē tieši Romāns tika notriekts soda laukumā, pēc tam 11 metru soda sitienu realizējot Kovaļovam. Pāris minūtes vēlāk ar lielisku soda sitienu no 30 metriem izcēlās Oļegs Laizāns – bumba vārtu augšējā stūrī (5:0). Tik pat ražīgi turpināt nākamajās minūtēs neizdevās – no labās pozīcijām pāri vārtiem sita Kaspars Gorkšs un Punculs.

Otrajā puslaikā Preiļu spēlētāji jau bija vairāk paguruši, kā rezultātā aktivitātes priekšējā līnijā bija mazāk. Pāris reizes Kurakina gan spēlē iesaistīties nācās, un tā arī šajā spēlē jubilārs palika nepārspēts. Arī pretinieku vārtsargs Birjukovs ir pelnījis uzslavas par vairākām epizodēm, kad glāba mājinieku komandu. Izskaņā mūsējie centās gūt arī sestos vārtus, tomēr Preiļi ar pašaizliedzīgu spēli savus vārtus nosargāja – galarezultātā ”Riga” FC 5:0 uzvara un vieta Latvijas kausa 1/4 finālā.