Šovakar Rīgā, Hanzas vidusskolas mākslīgā seguma laukumā Latvijas futbola Virslīgas 3. kārtas spēlē ”Riga” FC ar rezultātu 1:0 pieveica gados jauno ”Metta/LU” komandu. Vienīgos vārtus mūsu vienības labā guva aizsargs Armands Pētersons. 21. aprīlī Olainē spēlēsim pret ”Jelgavu”.

Sezonas ievads ”Riga” FC nepadevās kā cerēts – atklāšanas spēlē Liepājā ielaidām vārtus otrā puslaika kompensācijas laika trešajā minūtē un zaudējām ar 0:1, bet otrajā spēlē pret RFS nenoturējām 1:0 pārsvaru, savukārt izskaņā pie rezultāta 1:2 nerealizējām 11 metru soda sitienu. Ar diviem zaudējumiem šosezon startēja arī ”Metta/LU”. Pēc divām neveiksmēm ”Riga” FC galvenais treneris Goce Sedloskis veica vairākas izmaiņas sākumsastāvā.

Jau ar spēles pirmajām minūtēm ”Riga” FC ieguva lielu pārsvaru bumbas kontrolē, savukārt pretinieki gaidīja kādas iespējas pretuzbrukumos. Kā jau tas bija plānots, ļoti aktīvi darbojās mūsu malējie spēlētāji, ar kuru noturēšanu pretiniekiem bija lielas problēmas, un vienā no epizodēm pēc centrējuma no labās malas ar galvu sita Bogdans Vaščuks, taču bumba atsitās pret vārtu stabu. 26. minūtē vēl viens labs uzbrukums labajā malā – šoreiz soda laukumam pietuvojās Armands Pētersons, kurš pats uzņēmās iniciatīvu un mirkli vēlāk izpildīja teicamu sitienu vārtu tālajā devītniekā – 1:0.

”Riga” FC vārtsargam Robertam Ozolam, kuram šī bija pirmā spēle šosezon, pirmajā puslaika bija ļoti maz darba, jo komandas biedri aizsardzībā demonstrēja disciplinētu sniegumu un bīstamus sitienus pa vārtiem izpildīt pretiniekiem neļāva. ”Riga” FC puslaika otrajā daļā vairākas reizes pietuvojās pretinieku vārtiem, tomēr noslēdzošajā daļā pietrūka spēcīgu un precīzu sitienu, kā rezultātā pēc 45 nospēlētām minūtēm mūsējie bija vadībā ar minimālu 1:0.

Otrā puslaika ievadā spēlēja agresīvi, veicām labu presingu, tāpēc izdevās pārtvert vairākas pretinieku piespēles un veidot labas iespējas. 63. minūtē pēc Romāna Mickeviča piespēles Vaščuks sita nedaudz garām vārtu tālajam stūrim. Divas minūtes vēlāk lieliskā sitiena pozīcijā nonāca uz maiņu iznākušais Gaels Etoks, kurš sita pāri vārtiem. Turpinājumā ”Metta/LU” ieguva iespējas izpildīt dažas standarsituācijas, bet savā soda laukumā joprojām spēlējam piesardzīgi un precīzi. 88. minūtē Oļegs Laizāns varēja dubultot pārsvaru, tomēr nolēma lieki piespēlēt. Drīz vien ”Metta/LU” noorganizēja savu uzbrukumu un sekoja sitiens pāri vārtiem. Lai nu kā, galarezultātā pirmā uzvara un trīs punkti iegūti – 1:0.

Nākamā spēle ”Riga” FC paredzēta 21. aprīlī, kad Olaines stadiona mākslīgā seguma laukumā pulksten 19:00 uzsāksim spēli pret ”Jelgavas” futbolistiem.