Dušans Brkovičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Pērnavas stadionā šodien ”Riga” FC treniņnometnes noslēguma ietvaros aizvadīja pārbaudes spēli pret Igaunijas čempionāta komandu ”Parnu JK Vaprus”, apliecinot savu meistarības pārākumu un izcīnot graujošu panākumu ar 5:0. Pa diviem vārtiem Džordžem Šušņaram un Darko Lemajičam, bet viens precīzs sitiens Milanam Vušurovičam.

Pēc spēlēm piesātinātā pēdējā mēneša komandai bija pāris brīvas dienas, bet pēc tam devāmies uz Igaunijas pilsētu Pērnavu, kur bija paredzēta nedēļu gara treniņnometne. Līdzīgi darījām arī iepriekšējā izlašu pārtraukumā. Treniņnometnes noslēdzošajā daļā aizvadījām pārbaudes spēli pret Pērnavas vienību, kas Igaunijas čempionātā nav starp spēcīgākajām vienībām.

Jau pirmajās minūtēs bija jūtams, ka laukumā tiekas divas dažāda līmeņa komandas. Igauņi tikai dažas reizes pirmajā puslaikā ar bumbu tika pāri laukuma centram, bet mūsējie rezultātu atklāja 8. minūtē. Pēc Ērika Puncula sitiena bumbu atsita vārtsargs, taču pirmais pie tās bija Džordže Šušņars – 1:0. Arī turpinājumā veidojām vienu momentu pēc otra, otros vārtus gūstot 27. minūtē, kad Deivids Adijs izpildīja labu centrējumu no kreisās malas, un Milans Vušurovičs vienā pieskārienā uzreiz no gaisa raidīja bumbu vārtos (2:0). Asuma saspēlē pietrūka

Otrā puslaika sākumā uzreiz divi momenti bija Vušurovičs, pēc tam Šušņars ar galvu bumbu raidīja pa vārtu stabu. Džordže 3:0 panāca 60. minūtē, atkal iesitot no dažiem metriem (3:0). Jāpiemin, ka otrajā puslaikā treneris veica daudzas spēlētāju maiņas, kopumā laukumā vienalga joprojām esot jūtamai īstenai pārbaudes spēles atmosfērai. 70. minūtē pēc labas kombinācijas ar galvu pāri sita Darko Lemajičs, kuram 12 minūtes vēlāk no tuvas distances beidzot izdevās gūt vārtus (4:0). Dažas minūtes pirms mača noslēgumā Darko iesita pēc Armanda Pētersona lieliskas piespēles, tādējādi galarezultātā rīdziniekiem graujoša uzvara ar 5:0.

Rīt komanda atgriežas Rīgā, bet nedēļas nogalē Hanzas vidusskolas laukumā mūsējiem paredzēta Latvijas futbola Virslīgas spēle pret ”Mettu/LU”.