Roberts Ozols. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

‘’Riga’’ FC sasniegusi Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālu. Latvijas kausa astotdaļfināla mačā rīdzinieki šodien Olaines mākslīgā seguma laukumā ar rezultātu 2:0 apspēlēja 1. līgas komandu ‘’Super Nova”. Pa vārtiem guva Tjagu Primau un Gaels Etoks. 10. Jūlijā lidosim uz Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju.

Latvijas kausa izcīņu ‘’Riga’’ FC šogad uzsāka ar 1/8 fināla barjeru. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem Virslīgas komandas nebija izsēto statusā, tādējādi pēc izlozes pretiniekus varēja iegūt arī no spēcīgākā Latvijas čempionāta, tomēr šoreiz mūsējiem pretī stājās 1. līgas komanda ‘’Super Nova’’, kas sastāva ziņā neapšaubāmi ir viena no vadošajām pēc spēka otrajā līgā. Olainē nespēlēja rīdzinieku kapteinis Vladimirs Bajenko, kuram tika dota atpūta.

Pirmā spēle ‘’Riga’’ FC galvenā trenera amatā tieši kausa izcīņā bija ukraiņu speciālistam Viktoram Skripņikam. Kā jau tam arī vajadzēja būt, ‘’Riga’’ FC ar pirmajām minūtēm ieguva bumbas kontroli un 14. minūtē arī atklāja spēles rezultātu – no aptuveni 16 metriem sitienu izpildīja Gaels Etoks, vārtsargs bumbu atsita, bet pirmais pie tās bija Tjagu Primau, kurš no asa leņķa pa zemi ieraidīja bumbu vārtu tālajā stūrī – 1:0. Mājinieki brīžiem demonstrēja labu saspēli, un Edgars Kārkliņš pat raidīja bumbu viesu vārtos, tomēr tika fiksēta aizmugure, un rīdzinieki saglabāja minimālu pārsvaru.

‘’Riga’’ FC turpināja daudz vairāk spēlēt ar bumbu, veidoja vienu uzbrukumu pēc otras, mājiniekiem vienalga tiekot pie vēl viena ļoti laba momenta, un rīdziniekus glāba tikai lieliska Roberta Ozola spēle. Uzreiz pēc tam noorganizējām savu uzbrukumu – Darko Lemajičs izdarīja labu sitienu ar galvu, bumba atleca vārtu priekšā, un Gaels no tuvas distances dubultoja komandas pārsvaru (2:0). Puslaika otrajā daļā bija vēl vairākas iespējas, kuras gan neizdevās pārvērst trešajos vārtos, tādējādi pēc 45 minūtēm bijām vadībā ar 2:0.

Otrajā puslaikā spēles ziņā mūsu komandas pārsvars bija vēl izteiktāks, taču pirmā patiešām labā izspēle bija 68. minūtē, kad Tjagu labi pamanīja Bogdanu Vaščuku, viņš vārtu priekšā piespēlēja Lemajičam, kurš vienā pieskārienā sita vārtu stūrī, bet no aizmugures stāvokļa. 76. minūtē no soda laukuma labu sitienu izpildīja – bumba gan atsitās pret vārtu pārliktni. Izskaņā rīdzinieki izveidoja vēl kādus trīs četrus ļoti labus momentus, tomēr noslēguma fāzē pietrūka kvalitatīvu un precīzu sitienu, kā rezultātā noslēgumā izcīnījām panākumu ar 6:0, Ozolam sesto spēli pēc kārtas paliekot nepārspētam.

10. jūlijā ‘’Riga” FC lidos uz Bulgārijas galvaspilsētu Sofiju, kur 12. jūlijā aizvadīs UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra spēli pret vietējo CSKA.