Ar bumbu Romāns Mickevičs. Foto: Jeļizaveta Iļjina (Riga FC)

Šovakar 2017. gada Latvijas futbola Virslīgas sezonas pēdējo spēli aizvadīja ”Riga” FC, kas pagalam vāji nospēlēja mača otro puslaiku, izlaida 2:0 pārsvaru un noslēgumā cīnījās neizšķirti 2:2 ar ”Jelgavu”. Tagad mums jāgaida pēdējās kārtas rezultāti, lai uzzinātu, kurā vietā noslēgsim čempionātu.

Pret Jelgavas futbolistiem līdz šim vakaram jau bijām aizvadījuši četras spēles, visās arī izcīnot uzvaras, smagāko panākumu gūstot Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā, kad gavilēt varējām tikai pēc 11 metru sitienu sērijas. Šajā vakarā, protams, uzdevums bija tikai un vienīgi trīs punkti, kas tādā veidā ”Riga” FC garantēs dalību UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā nākamajā gadā.

Mača ievadā ”Jelgava” spēlēja sev ierasti agresīvu un brīžiem rupju futbolu, bet vairāk ar bumbu darbojās ”Riga” FC, kontrolējot spēles gaitu. Laukuma kvalitāte gan nebija tā labākā, kas radīja problēmas saspēlei. Puslaika pirmajā daļā divas reizes pa vārtiem sita pretinieku kapteinis Gints Freimanis, abās epizodēs teicami spēlējot Vladislavam Kurakinam. 25. minūtē soda laukumā tika notriekts Kaspars Gorkšs, tiesnesis nozīmēja 11 metru soda sitienu, kuru ar precīzu sitienu vārtu apakšējā stūrī realizēja Bogdans Vaščuks

42. minūtē ”Riga” FC noorganizēja augstākā līmeņa pretuzbrukumu – Lemajičs centrā uzvarēja savu divcīņu, pa kreiso malu piespēle Vaščukam, igaunis lielā ātrumā devās soda laukumā, tālāk piespēlēja Milanam Vušurovičam, kurš laicīgi atrada Lemajiču, un uzbrucējs trieca bumbu zem vārtu pārliktņa (2:0). Pēdējās minūtēs spēle vairāk risinājās pie rīdzinieku vārtiem, bet rezultāts uz tablo nemainījās.

Otrā puslaika sākumdaļā itin labu momentu realizēt nespēja Vaščuks. 57. minūtē ”Jelgava” devās pretuzbrukumā, Mārcis Ošs soda laukumā piespēlēja Alanam Siņeļņikovam, pēc kura sitiena glāba Kurakins, tiesa, pirmais pie bumbas bija Artis Jaudzems, raidot to tukšos vārtos (2:1). ”Jelgava” arī turpinājumā spēlēja bezbailīgi, kamēr mājinieki nevajadzīgi piespiedās saviem vārtiem. 76. minūtē no laukuma tika noraidīts pretinieku līderis Gļebs Kļuškins, bet arī tas viesiem netraucēja turpināt cīņu par punktiem. 86. minūtē bumbu soda laukumā centrēja Endijs Šlampe, Kurakins devās izgājienā, taču neveiksmīgi mēģināja izsist bumbu ārā, tai pēc tam ieripojot vārtu tīklā – 2:2. Izskaņā izmisīgi centieni glābt punktus beidzās bez rezultāta.

Noslēdzoties pārējām spēlēm, kļuva skaidrs, ka uzvaras gadījumā ”Riga” FC jau būtu garantējusi otro vietu čempionāta noslēgumā un dalību nākamā gada UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā. Tagad jāgaida pēdējās kārtas rezultāti.