Darko Lemajičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Skonto stadionā Rīgā pārbaudes spēli futbolā aizvadīja ”Riga” FC un Kipras ”Paphos” FC. Pateicoties kapteiņa Kaspara Gorkša un serbu futbolista Darko Lemajiča vārtiem, izcīnījām minimālu uzvaru ar rezultātu 2:1.

Pēc 22. jūnija uzvaras (1:0) Latvijas futbola Virslīgas pret ”Jelgavu” līdz nākamajam čempionāta mačam jāgaida ilgāks laiks, kā rezultātā meklējām iespējas aizvadīt pārbaudes spēles. Iepriekšējā nedēļā iekrita Latvijas kausa 1/8 fināla cīņa, kurā ar 5:0 pieveicām Preiļu BJSS, bet šonedēļ vienojāmies par pārbaudes spēli ar ”Paphos” FC, kas Rīgā turpina gatavošanos sezonas sākumam Kipras augstākajā līgā.

Mača ievadā abas komandas brīžiem demonstrēja labu saspēli uz lieliskā Skonto stadiona zālāja. Iniciatīva ilgāku laiku nepiederēja nevienai no komandām. ”Paphos” futbolisti pāris reizes uzsita no tālākas distances, bet ar vārtu guvumu pirmie tomēr izcēlās rīdzinieki, kad 30. minūtē pēc centrējuma no kreisās malas labi pacīnījāmies soda laukumā, un no ļoti tuvas distances bumbu vārtos iebakstīja komandas kapteinis Kaspars Gorkšs – 1:0. Puslaika noslēdzošajā daļā vairāk ar bumbu spēlēja ”Paphos” FC, tomēr ar disciplinētu aizsardzību minimālu pārsvaru izdevās noturēt.

Otra puslaika sākumā aktīvi iesāka pretinieki, un 50. minūtē ar tehnisko sitienu vārtu tālajā stūrī izcēlās Bogdans Kovaļenko (1:1). Jāpiemin, ka mūsu treneris Jevgēņijs Perevertailo uzreiz pēc pirmā puslaika veica septiņas spēlētāju maiņas, praktiski nomainot visu sastāvu. Spēlei turpinoties, pakāpeniski pārsvaru ieguva mūsējie, kā rezultātā arī veidojās itin daudz vārtu gūšanas momentu. Labas iespējas neizmantoja Džordže Šušņars un Milans Vušurovičs. 88. minūtē rīdziniekiem izrāva Darko Lemajičs, kurš pēc centrējuma no labas malas ar galvu sita tālajā stūrī, nodrošinot panākumu ar 2:1.

Pagaidām vēl nav skaidrības, kad aizvadīsim Latvijas futbola Virslīgas spēli pret ”Liepāju”, bet nākamā Latvijas futbola Virslīgas spēle būs 30. jūlijā Skonto stadionā pulksten 19:00 pret ”Ventspili”.