Bogdans Vaščuks. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šodien Jūrmalā, Slokas stadionā, Latvijas futbola Virslīgas 7. kārtas spēlē ”Riga” FC cīņā pret pēdējo divu sezonu čempioni Jūrmalas ”Spartaku” divreiz sita bumbu pa vārtu konstrukciju, bet 82. minūtē komandas kapteinis Vladimirs Bajenko pēc stūra sitiena izrāva uzvaru mūsējiem – 1:0. Trešdien Skonto stadionā viesosies Liepājas futbolisti.

Abas komandas pirms šīvakara spēles atradās blakus turnīra tabulā – Jūrmalas ”Spartaks” pirmajās sešās spēlēs bija iekrājusi desmit punktus un ierindojās ceturtajā pozīcijā, kamēr rīdziniekiem par trim uzvarām bija par vienu punktu mazāk un piektā vieta. Slokas stadionā ”Riga” FC bija jāiztiek bez ukraiņu pussarga Valērija Fedorčuka un priekšējās līnijas spēlētāja no Sjerraleones Džordža Deivīsa. Jāpiemin, ka spēlētājiem bija jāspēlē itin sarežģītos laikapstākļos, jo termometra stabiņš rādīja virs plus 25 grādiem.

Mača pirmajās minūtēs nelielu iniciatīvu ieguva rīdzinieki, taču pēc tam līdz 15 minūtei pārsvars piederēja mājiniekiem, tiesa, izteikti jāglābj neviena situācijā Germanam Māliņam nebija. 18. minūtē labajā malā bumbu ieguva Sergejs Zaginailovs, kurš ar strauju kustību pa kreisi izbrīvēja sev sitiena pozīciju, labi arī uzsita, bet bumba atsitās pret vārtu stabu. Nedaudz vēlāk pēc stūra sitiena pāri vārtiem sita Darko Lemajičs.

Jūrmalas ”Spartaks” brīžiem pirmajā puslaikā spēja iegūt bumbas kontroli, taču savu vārtu tuvumā rīdzinieki spēlēja disciplinēti un iespējas pretiniekiem nedeva. ”Riga” FC uz mājinieku vārtiem lielu spiedienu veica pirmā puslaika kompensācijas laikā. No sākuma Oļegs Laizāns no aptuveni 22 metriem izdarīja ļoti labu sitienu vārtu tālajā stūrī, bet bumba otro reizi šajā norībināja vārtu konstrukciju. Drīz vien sekoja arī stūra sitiens, pēc kura sitiens pa vārtiem nesekoja, kā rezultātā pēc 45 nospēlētām minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 0:0.

Otrā puslaika ievadā bīstamu momentu izveidoja Aleksejs Višņakovs, kurš lielā ātrumā ierāvās soda laukumā, spēja arī izdarīt sitienu, bet precīzi vārtos nospēlēja Germans Māliņš. 58. minūtē soda sitienu no lieliskas pozīcijas izpildīja Laizāns, taču trāpīja pretinieku veidotajā mūrī. Puslaiks aizritēja ar lielu ”Riga” FC pārsvaru, neskaitāmas reizes pietuvojāmies pretinieku soda laukumam, bīstamus sitienus gan neizpildot. ”Spartaks”  centās sagaidīt savas iespējas pretuzbrukumus, Māliņa vārtus gan arī neapdraudot. 82. minūtē beidzot savu panācām – pēc stūra sitiena no vārtu priekšas bumbu vārtos ieraidīja komandas kapteinis Vladimirs Bajenko (1:0). Izskaņā nospēlējām droši un nosargājām tik ļoti svarīgos trīs punktus.

Jau trešdien Riga FC aizvadīs nākamo spēli, kad 8. kārtas ietvaros otro reizi sezonā spēkosies ar ”Liepāja/Mogo”. Skonto stadionā spēles sākums paredzēts 19:00.