Vladislavs Gabovs un Kaspars Gorkšs. Foto: LFF

Vakar Lietuvas galvaspilsētā Viļņā otro spēli Baltijas kausa izcīņā aizvadīja Latvijas valstsvienība, kas ar lietuviešiem cīnījās neizšķirti 1:1, bet ar to pietika, lai Latvija savā īpašumā nosargātu Baltijas kausa trofeju! Šo panākumu kaldināja arī ”Riga” FC aizsargs Vladislavs Gabovs.

Latvijas izlase pirmajā Baltijas kausa izcīņas spēlē ar 1:0 pieveica Igauniju, kamēr Lietuvas futbolisti turnīra pirmajā spēlē igauņiem zaudēja ar 0:2. Pret Igauniju ”Riga” FC aizsargs Vladislavs Gabovs neapšaubāmi bija viens no labākajiem futbolistiem laukumā, bet vienīgos vārtus spēlē guva Jānis Ikaunieks. Laika atpūsties praktiski nebija, tāpēc izlases galvenais treneris Miksu Pātelainens pret Lietuvu veica vairākas izmaiņas komandas sākumsastāvā, un Gabovs, kurš nospēlēja visu spēli pret Igauniju, šoreiz palika uz rezervistu soliņa.

Tāpat kā spēlē pret Igauniju mūsējie jau ar spēles pirmajām minūtēm veica aktīvu presingu pretinieku laukuma pusē, kas ļāva mums būt noteicējiem laukumā, vairāk kontrolēt bumbu, izveidot arī vairākus vārtu gūšanas momentus, taču rezultāts pirmajās 45 minūtēs tā arī netika atklāts – 0:0.

Otrā puslaika sākumā no tuvas distances rezultātu atklāja Kaspars Dubra – 1:0. Ilgāku laiku šāds rezultāts arī saglabājās, tomēr spēlēs 86. minūtē lietuvieši pretuzbrukumā spēja izlīdzināt rezultātu, kad ar precīzu sitienu izcēlās Karolis Laukžemis (1:1). Atlikušajā laikā Latvija kopīgiem spēkiem šādu rezultātu noturēja un pelnīti nosargāja Baltijas kausa trofeju savā īpašumā.

”Riga” FC ar pirmo trofeju Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amatā apsveic Kasparu Gorkšu, kurš pēdējo sezonu profesionāla futbolista statusā aizvadīja tieši mūsu klubā. Tāpat apsveicam komandas jauno galveno treneri Miksu Pātelainenu ar veiksmīgu debiju pie valstsvienības stūres. 9. jūnijā valstsvienība aizvadīs pārbaudes spēli Daugavas stadionā Rīgā pret Azerbaidžānu.