Ēriks Punculs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Svētdien Rīgā, RTU stadiona, mākslīgā seguma laukumā ”Riga” FC aizvadīja Latvijas futbola Virslīgas Dublieru čempionāta 4. kārtas spēli un ar rezultātu 11:1 sagrāva Jūrmalas ”Spartaka” otro komandu. Trīs vārtus šajā mačā guva Kristers Čudars, pa diviem precīziem sitieniem Ērikam Punculam un Markam Udovičenko, bet pa vieniem vārtiem Bogdanam Kovaļenko, Danilam Maliginam, Tahiram Šekeram un Viktoram Čebotarjovam.

Čempionāta pirmajā spēlē dublieri ar 1:0 pieveica ”Ventspils-2” komandu, taču pirms dažām dienām rīdziniekiem tika piešķirts tehniskais 0:3 zaudējums, jo bijām pārkāpuši vienu no reglamenta punktiem. Otrās kārtas spēlē Mihaila Koņeva un Sergeja Kožana trenētā vienībā ar 4:2 apspēlēja ”Valmiera Glass ViA” komandu.

Vakar kluba galvenā komanda Virslīgas turnīrā izcīnīja ļoti svarīgu 1:0 uzvaru pret Jūrmalas ”Spartaku”. No Virslīgas vienības dublieru sastāvā sestdien bija aizsargs Viktors Litvinskis, pussargi Kristers Čudars, Milans Vušurovičs, Bogdans Kovaļenko un Ēriks Punculs, kā arī uzbrucējs Aleksejs Davidenkovs.

Mača sākumā ilgāku laiku bija problēmas ar vārtu gūšanu, taču momentu bija ļoti daudz. 11. minūtē pēc lieliskas Litvinska piespēles bumbu zem pārliktņa sita Punculs. Pēc tam neveiksmīgi nospēlējām savu vārtu tuvumā un praktiski nākamajā uzbrukumā Ričards Korzāns izlīdzināja rezultātu – 1:1. ”Spartaks”-2 ilgāku laiku spēja turēties, bet puslaika beigās rīdzinieki guva trīs vārtus. Divi precīzi sitieni Kristers Čudars, kurš vienā no epizodēm precīzi pēc centrējuma sita galvu, savukārt otrajā epizodē pēc centrējuma uzreiz no gaisa Čudars izpildīja akrobātisku sitienu un fantastiskā veidā trāpīja pašā vārtu stūrī. Kompensācijas laika pirmajā minūtē Marks Udovičenko panāca pirmā puslaika galarezultātu – 4:1.

Ierasti dublieru spēlēm abu komandu treneri otrajā puslaikā veica daudz maiņas – puslaika gaitā gan ”Riga” FC-2, gan “Spartaks” no rezervistu soliņā cīņā iesaistīja pa septiņiem futbolistiem. Jāatzīmē arī patiešām karstie laikapstākļi, tādēļ katra puslaika vidū bija ūdens pauze. ”Spartaks”-2 otrajā puslaikā gan vairs nespēja nopietni pretoties, un rīdzinieki guva vienus vārtus pēc otriem. Pa vārtiem guva Punculs, Čudars, Maligins, Kovaļenko, Udovičenko un Viktors Čebotarjovs, kā rezultātā rīdzinieki noslēgumā izcīnīja lielisku uzvaru ar 11:1.

Neskatoties uz atņemtajiem trim punktiem pirmajā spēlē, rīdzinieki ar divām uzvarām trīs spēlēs pakāpušies uz otro pozīciju turnīra tabulā.

Dublieru čempionāts, 13. maijs

Riga FC-2 – Spartaks Jūrmala-2 11:1 (4:1)

Vārti: Punculs 11′ 53′ Čudars 31′ 45′ 65′ Udovičenko 45+1′ 88′ Maligins 68′ Kovaļenko 80′ Šekers 82′ Čebotarjovs 90+2′ – Korzāns 13′

Riga FC-2: Puriņš (Mitrevecs 68′), Litvinskis, Šnitovs, Muzafarovs (Petuhovs 46′), Vušurovičs (Pelcis 56′), Čudars (Mokrušins 65′), Udovičenko, Punculs (Čebotarjovs 56′), Čerņikovs (Maligins 42′), Kovaļenko, Davidenkovs (Šekers 46′)