Vladimirs Bajenko. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

”Riga” FC komandas kapteinis Vladimirs Bajenko pēc 1:0 izrautās uzvaras 7. kārtas spēlē pret Jūrmalas ”Spartaku” atzīmē, ka gūtie vārti ir visas komandas nopelns. Komanda šobrīd gatavojas nākamajam mačam, un kapteinis uzsver, ka savs spēks ir jāpierāda laukumā, nevis sarunās, uz ko rīdzinieki šobrīd arī koncentrējas.

”Grūta spēle pret labu pretinieku. Tas nav attaisnojums, bet spēle šādā laikā bija trijos pa dienu, tāpēc bija vēl grūtāk. Visiem apstākļi gan, protams, vienādi. Esam priecīgi, ka izdevās uzvarēt, bet tas nebija viegli. Katrai komandai ir sava taktika. Mēs nekad nepielāgojamies pretiniekiem, cenšamies spēlēt savu futbolu. Tas ir futbols. Uzvar tā komanda, kas mazāk kļūdas un spēj izmantot pretinieku kļūdas. Gribu pateikties līdzjutējiem, kas mūs atbalstīja šajā cīņā,” tā pēc spēles pret Jūrmalas ”Spartaku” sacīja rīdzinieku kapteinis Vladimirs Bajenko.

Tāpat ukrainis komentēja sajūtas pēc tam, kad komanda pirmajā puslaikā divas reizes norībināja vārtu konstrukciju: ”Balstīties tikai uz veiksmi vai neveiksmi nav pareizi. Centāmies, uzbrukām, kaut kas arī brīžiem nesanāca. Puslaika pārtraukumā vienkārši runājām, ka nedrīkst nolaist rokas, jāturpina strādāt un otrajā puslaikā jāizmanto momenti. Beigās izdevās iesist un bijām ļoti priecīgi.”

Vladimirs komentēja arī savu vārtu guvumu. ”Vienkārši sanāca tā, ka es atrados tajā vietā. Lieliska Kurakina piespēle, Černomordijs palaida bumbu tālāk, un es ar kāju iesitu. Tas bija visas komandas darbs. Es vienkārši atrados īstajā vietā. Kāds nopelnīja to stūra sitienu, kāds atbrīvoja man pozīciju. Tas nav tikai mans gols. Visas komandas darbs. Dzeltenā kartīte? Tiesnesis uzskatīja, ka jādod. Negribu plaši komentēt. Es vienkārši priecājos. Veltīju šos vārtus sievai, kura šobrīd ir stāvoklī. Mēs gaidām bērniņu! Un viss. Negribēju vilkt laiku, tādas domas nebija. Žēl, ka tiesnesis uzskatīja citādi.”

Bajenko dzelteno kartīšu limita pārsniegšanas dēļ būs jāizlaiž nākamā spēle, par ko futbolists, protams, pārdzīvo, taču vienalga darīs visu, lai palīdzētu komandai ārpus laukuma. ”Mums komandā nav 11 cilvēki. Visi strādā, visi gatavojas.”

”Cilvēkiem tomēr jāsaprot, ka sākums mums izvērtās ļoti sarežģīts. No sākuma zaudējām pēdējā minūtē, pēc tam neiesitām pēdējā minūtē. Psiholoģiski tas bija sarūgtinājums, bet vēlreiz teikšu, ka nedrīkst sportā balstīties tikai uz veiksmi vai neveiksmi. Tagad mums savs spēks ir jāpierāda laukumā, nevis kaut kādās sarunās. Centīsimies būt vēl vienotāki un strādāsim, lai sasniegtu galvenos mērķus čempionātā.”

”Riga” FC jau trešdien, 16. maijā, Skonto stadionā Rīgā otrā apļa pirmajā spēlē pulksten 19:00 uzsāks spēli pret ”Liepāja/Mogo” futbolistiem, pret kuriem pirmajā kārtā piedzīvots sāpīgs zaudējums ar 0:1.