Milans Vušurovičs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Šovakar Skonto hallē Virslīgas kausa ceturtdaļfināla ietvaros ”Riga” FC spēlē pret Jūrmalas ”Spartaku” 12. minūtē guva skaistus vārtus, taču turpinājumā vadību nosargāt nespēja un galarezultātā piedzīvoja zaudējumu ar rezultātu 1:2. 15. martā rīdziniekus sagaida spēle pret ”Valmiera Glass/ViA”.

Virslīgas kausa izcīņā piedalās visas astoņas Latvijas spēcīgākā čempionāta komandas, turnīram sākot ar ceturtdaļfināla izlozi. Rīdziniekiem šī bija pirmā pārbaudes spēles pēc 36 dienu treniņnometnes Apvienotajos Arābu Emirātos un Kiprā. Treneri pieņēma lēmumu, ka virkne vadošo futbolistu šo spēli vēros no tribīnēm un spēlēs tie, kuriem bija mazāks spēles laiks FNL kausa izcīņā. Jāpiebilst, ka uz mākslīgā seguma rīdzinieki bija aizvadījuši vien dažus treniņus.

Jūrmalas ”Spartaks” iesāka ļoti aktīvi, daudz izmantojot labo malu, kur ātruma īpašības demonstrēja Aleksejs Višņakovs. Vairākas reizes bumba tika centrēta soda laukumā, taču visas briesmas izdevās novērst. 12. minūtē ”Riga” FC noorganizēja lielisku pretuzbrukumu – Milans Vušurovičs labajā malā tika garām Ingum Šlampem, tālāk piespēlēja Armandam Pētersonam, un pussargs raidīja bumbu tuvajā vārtu stūrī (1:0). Septiņas minūtes vēlāk Mārcis Ošs no auta meta bumbu soda laukumā, tā nonāca līdz Rolandam Vagančukam, kuram atlika tikai trāpīt tukšajā vārtu stūrī (1:1).

Nedaudz vēlāk vēlreiz sitiena pozīcija tika izvirzīts Pētersons, kurš šoreiz sita pavisam nedaudz pāri vārtiem. Ar vairākiem sitieniem no distances izcēlās Gaels Etoks, tiesa, pievīla precizitāte. No 18 metriem soda sitienu pāri vārtiem raidīja Boriss Bogdaškins, un 43. minūtē jūrmalnieki savu iespēju izmantoja – Vagančuka centrējums un pretinieku pārbaudāmais futbolists ar galvu raidīja bumbu vārtu tīklā (1:2). Izskaņā rezultāts vairs nemainījās, un pēc 45 minūtēm ”Riga” FC bija iedzinējos.

Otrā puslaika ievadā Vušurovičs saviem partneriem sarūpēja divus vārtu gūšanas momentus – no sākuma soda laukumā sitiens nepadevās Aleksejam Davidenkovam, bet citā epizodē Pētersons pēc lieliskas piespēles trieca bumbu pāri vārtiem. 73. minūtē Davidenkovs ielauzās tuvāk vārtiem, taču ļoti ilgi gatavoja sitienu, kā rezultātā satuvojās ar vārtsargu un izlīdzināt rezultātu nespēja. Izskaņā ”Riga” FC lieliem spēkiem devās uz priekšu, uzbrukumā sūtot arī centra aizsargu Elvi Stugli. Izskaņā labajā malā vēl viena laba darbība Vušurovičam, kurš šoreiz sniedza momentu Vladislavam Čerņikovam – sitiens atkal pāri vārtiem, un ”Spartaks” nosargāja minimālu 2:1 uzvaru.

15. martā Skonto hallē rīdzinieki Virslīgas kausā spēlēs pret ”Valmiera Glass/ViA”. Mača sākums paredzēts pulksten 14:30.

Virslīgas kauss, 10. marts

Riga FC – Spartaks 1:2 (1:2)

Vārti: Pētersons 12′ –  Vagančuks 19′ Pārbaudāmais 44′

Riga FC: Puriņš, Pelcis, Stuglis, Černomordijs, Litvinskis, Bogdaškins, Čudars, Vušurovičs, Pētersons, Etoks, Davidenkovs

Spartaks: Ņerugals, Kosoričs, Ošs, Šlampe, Freimanis, Vagančuks, Smits, Adžijevs, Višņakovs, Pārbaudāmais, Pārbaudāmais

Virslīgas kausa 2018 spēļu kalendārs

1.kārta
9.marts | 17:30 FK Ventspils – RFS, 0:2
9.marts | 20:00 FK Jelgava – FK Liepāja/Mogo, 0:0 4:1 pen.
10.marts | 14:30 FK Valmiera Glass/ViA – FK Metta/LU, 0:4
10.marts | 17:00 Riga FC – Spartaks Jūrmala,

2.kārta
14.marts | 14:30 spēles FK Ventspils – RFS zaud. – spēles FK Jelgava – FK Liepāja/Mogo zaud.
15.marts | 14:30 spēles FK Valmiera Glass/ViA – FK Metta/LU zaud. – Riga FC – Spartaks Jūrmala zaud.
16.marts | 17:30 spēles FK Ventspils – RFS uzv. – spēles FK Jelgava – FK Liepāja/Mogo uzv.
16.marts | 20:00 spēles FK Valmiera Glass/ViA – FK Metta/LU uzv. – Riga FC – Spartaks Jūrmala uzv.