Otro uzvaru FNL kausa izcīņā šodien izcīnījusi ”Riga” FC, kas Kipras pilsētā Pafā ar minimālu rezultātu 1:0 pieveica Krievijas komandu ”Chaika”. Ar šo panākumu garantējām vietu turnīra pusfinālā. Vienīgos vārtus pret ”Chaika” guva Oļegs Laizāns.

Dienas pirmajā spēlē ‘’Krylya Sovetov’’ ar minimālu 1:0 pieveica Voronežas ‘’Fakel’’, tādējādi rīdziniekiem pavērās iespēja jau pēc spēles pret ‘’Chaika’’ nodrošināt uzvaru grupā un vietu turnīra pusfinālā vēl pirms grupu turnīra pēdējām cīņām. ‘’Riga’’ FC A grupas pirmajā spēlē ar 1:0 pieveica ‘’Krylya Sovetov’’, savukārt ‘’Chaika’’ cīnījās neizšķirti 1:1 ar ‘’Fakel’’.

Salīdzinot ar pirmo spēli, Goce Sedloskis veica vairākas izmaiņas sākumsastāvā. Iespēja tika dota vārtsargam Robertam Ozolam, pussargiem Ērikam Punculam un Armandam Pētersonam, bet lielākais prieks, ka pēc ilgāka pārtraukuma komandas sākumsastāvā devās Artūrs Zjuzins, kurš praktiski visu iepriekšējo sezonu izlaida savainojuma dēļ. Ar pirmajām minūtēm spēli sāka arī daži futbolisti, kas šobrīd vienībā ir uz pārbaudes laiku.

Jau spēles ievadā aktivitāti demonstrēja Zjuzins – no sākuma bīstams sitiens ar galvu, bet pēc tam, pašam izkārtojot sev sitiena pozīciju, bumba tika raidīta nedaudz garām tālajam stūrim. 10. minūtē rupji kļūdījās pretinieku vārtsargs, kā rezultātā bumbu pretī vārtiem ieguva Bogdans Vaščuks, mirkli vēlāk triecot bumbu pāri vārtiem. Bumbas kontrolē pārsvars bija mūsējiem, tomēr vienā no epizodēm rīdziniekus bija jāglābj Robertam Ozolam.

Puslaika otrajā daļā izcila iespēja bija Ērikam Punculam, kurš nonāca aci pret aci ar vārtsargu pēc izcilas Enco piespēles. Pussargam bija laiks paskatīties, kur atrodas vārtsargs un izpildīt sagatavotu sitienu, ar ko gan šoreiz nepietika. Punculam pirmajā puslaikā arī viens labs sitiens no tālākas distances. Diemžēl lielo skaitu momentu izmantot neizdevās, tādējādi pēc 45 minūtēm rezultāta tablo vēstīja bezvārtu neizšķirtu – 0:0.

Sedloskis uzreiz otrā puslaika ievadā veica sešas spēlētāju maiņas, un nogriežņa sākuma bija visai neveiksmīgs. Trešo reizi šajā turnīrā bumba atsitās pret rīdzinieku vārtu konstrukciju, tomēr 64. minūtē beidzot atklājām rezultātu. No soda laukuma robežām akrobātisku sitienu izpildīja Romāns Mickevičs, un pretinieki nospēlēja ar roku – 11 metru soda sitienu ar lielu pārliecību realizēja Oļegs Laizāns – 1:0.

Šajā spēlē kopumā rīdzinieki veica desmit spēlētāju maiņas, iespēju dodot arī virknei pārbaudāmo futbolistu, tāpēc brīžiem skaidrs, ka laukumā starp futbolistiem trūka sapratnes. 82. minūtē lieliskas ātruma īpašības pretuzbrukumā nodemonstrēja Milans Vušurovičs, kurš tālāk pa malu piespēlēja bumbu Džordžam Deivīsam, sekoja piespēle gar vārtiem, bet fantastisku momentu neizmantoja Dmitrijs Rekišs. Izskaņā Deivīsam pašam bija lieliska iespēja, kas palika neizmantota. 1:0 uzvara un trīs punkti ”Riga” FC garantē pirmo vietu grupā!

FNL kausa A grupas noslēdzošajā spēlē ‘’Riga’’ FC 16. februārī tiksies ar Latvijas futbolista Ivana Lukjanova pārstāvēto Voronežas ‘’Fakel’’.