Ar raksturu pret ”Mettu/LU” iegūstam punktu

Hizirs Apajevs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Pēc pagalam vāja spēles pirmā puslaika SynotTip futbola Virslīgas 4. kārtas spēlē pret ”Metta/LU” mača otrajā daļā ”Riga” FC parādīja raksturu un bija tuvu tam, lai izrautu uzvaru, tomēr šoreiz jāsamierinās ar punktu – 2:2. Pa vārtiem Hiziram Apajevam un Renē Miheličam.

Sezonas sākumā “Riga” FC trīs spēlēs bija iekrājusi četrus punktus par vienu uzvaru un neizšķirtu, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret Jūrmalas ”Spartaku”. ”Metta/LU” līdz šim trīs spēlēs bija izcīnījusi vienu uzvaru un turnīra tabulā atradās vienu pozīciju zem mūsējiem. 2016. gadā pret šo Rīgas komandu mūsējie bija izcīnījuši divas uzvaras. Šajā mačā Vladimirs Volčeks laukumā sūtīja tādu pašu starta sastāvu kā kausa izcīņas spēlē pret ”Daugavpili”.

Mača sākumā mājiniekiem negaidīti ļoti aktīvi spēli iesāka ”Metta/LU”, bet 7. minūtē izcila iespēja bija mūsējiem – sešus metrus no vārtiem bumbu soda laukumā saņēma Bogdans Vaščuks, kurš pēdējā brīdī nolēma piespēlēt partnerim, kas rezultātu nedeva. 11. minūtē rupji iekritām aizsardzībā, kā rezultātā vienatnē pret vārtsargu izskrēja Dāvis Indrāns – sitiens nebija tas labākais, tomēr bumba vienalga atrada ceļu mūsu komandas vārtos (0:1). Neliels starta šoks, un viesi turpināja kontrolēt bumbu…

15. minūtē izveidojās haoss Vladislava Kurakina sargāto vārtu tuvumā, un šādā situācijā izveicīgākais izrādījās pretinieku centra aizsargs Kirils Ševeļovs, raidot otro bumbu mūsējos vārtos (0:2). Vēl kādas desmit minūtes iniciatīva piederēja pretiniekiem, bet turpinājumā pakāpeniski bumbas kontroli ieguva mājinieki. Divas reizes ar galvu sita Hizirs Apajevs, vēl pāris situācijās pietrūka labas noslēdzošās piespēles, un ”Riga” pēc 45 minūtēm bija iedzinējos ar 0:2.

Otrajā spēles puslaikā ”Riga” uzreiz ar pirmajām minūtēm ieguva lielu pārsvaru bumbas kontrolē, lieliski spēlē iesaistoties Armandam Pētersonam, kurš puslaika gaitā veica kaudzi ar centrējumiem soda laukumā. Trīs reizes no itin nesliktām pozīcijām sita Valērijs Šabala, taču nesekmīgi. Pretinieki bija pamatīgi iespiesti vārtu tuvumā, un 69. minūtē pēc Antona Kurakina centrējuma no dažiem metriem ar galvu precīzi sita Apajevs (1:2). 78. minūtē Renē Miheličs aukstasinīgi realizēja 11 metru soda sitienu, un ”Riga” līdzjutēji varēja gavilēt – 2:2. Skaidrs, ka neizšķirts nebija galamērķis šajā spēlē, un puiši izmisīgi devās uz priekšu arī pēdējās minūtēs, tomēr uzvaru izraut nespēja – 2:2.

Nākamo spēli Latvijas futbola Virslīgas čempionātā ”Riga” aizvadīs 22. aprīlī, kad Hanzas vidusskolas mākslīgā seguma laukumā pulksten 18:00 startēs Rīgas derbijs pret RFS.

Riga FC – Metta/LU 2:2 (0:2)

Vārti: Apajevs 69′, Miheličs 78′ – Indrāns 11′, Ševeļovs 15′
Brīdinājumi: Timofejevs, A.Kurakins, Apajevs – Abass, Emsis
Riga FC: V.Kurakins, Kovaļovs (Šabala 46′), Černomordijs, Laizāns, Timofejevs, Miheličs, Apajevs, Vaščuks (Pētersons 46′), A.Kurakins, Jeņins, Belica.
Metta/LU: Ošs, Ašrifī, Emsis, Abass, Ševeļovs, Abdullahi (Švalbe 90+1′), Indrāns, Šibass, Ivanovs (Kalniņš 46′), Seriba, Fjodorovs (Stuglis 87′).